pro spokojený život

Jarmark výrobků - 2. seznam vystavovatelů

Mamavize vám přináší další seznam vystavovatelů, kteří budou na Jarmarku 22. a 23. listopadu v Olešnici.

A je toho hodně, na co se můžete těšit!

 

Paní Simona je maminkou 11-leté dcery. Společně pečou domácí perníky. Zdobí je klasickou bílou i barevnou (zlatou) polevou, marcipánem i potahovací hmotou.

Umí 3D tvary, obrazy, malby i figurky (například miminek, ženichů, zvířátek, věcí, ...). Tento um dále využívá také při své další velké zálibě – vytváření šperků a dekorací.

Pořiďte si hrneček a lžičku s originálním motivem zebry nebo psíka "yorkšíra". Narodilo se vám v rodině děťátko? Možná byste uvítali pamětní medaili k narození miminka z marcipánu, z fimo hmoty nebo mýdla? A co takhle vánoční dekoraci s motivem andílka?


 

 

 

 

 

 

 

Příběh paní Lenky ukazuje, že i úřednice mohou být tvůrčí dámy. Svou kreativitu objevila během mateřské dovolené. Když její starší syn začal malovat, hledala využití pro hory pomalovaných papírů. Tak začala z papírových ruliček plést košíky a koše. Velké, malé, kulaté a i hranaté. Také stromečky, andílky, věnečky, hvězdy a další vánoční dekorace. 

Ze zbytkového papíru vyrábí neotřelé stojánky na tužky nebo adventní kalendáře. Lenka se svojí sestrou probrala skříně, šatny, půdy  - a přiveze na burzu oblečení na děti i dospělé, sportovní kočár, krosničku na mimino nebo třeba velký soubor puzzle.

 

 

 Rodinu Jaroslavy (Jájy) a Luďka možná znáte z řemeslných trhů nebo středověkých jarmarků. Maminka Jája háčkuje úžasné čepice, figurky nebo třeba meče. Vyrobila i speciální edici svatební novomanželské dvoj-čepice. Zařídí, aby ženich a nevěsta od sebe neutekli ;-). Mimo to Jája také vyrábí báječné marmelády. Můžete si u ní objednat zahřívací masáž s teplým zábalem z rašeliny a lávových kamenů. V zimní plískanici Vám příjemně prohřeje celé tělo a uvolní ztuhlé svaly.

Tatínek Luděk vystupuje s kapelou, která vrací zpět středověkou hudbu. Mimo hraní na davul a djembe umí Luděk vyrobit různé dekorace, kované i skleněné, netradiční šperky a různá pohybovadla. 

 

Další pár tvořivých rodičů: Tereza a její manžel Jirka. Tereza vdechuje nový život kamenům. Věří v jejich sílu. Vyrábí sluneční, měsíční nebo čakrové šperky. Tvoří z horských křišťálů, malachitů, říčních perel, korálů a dalších přírodnin. Ozdoba od ní, to není jen krásný přívěsek. Je to tajemný posel matky Země, mocný ochránce a osobní talisman. Tereza také umí z ticha bílého papíru vyvolat snové obrazy. Přijďte nahlédnout do jejího imaginárního světa.

 

 

 

Terezin partner je Rumcajs. Respektive švec. Řemeslo v dnešní strojové době skoro zapomenuté.
Jirka získal bohaté zkušenosti v obuvnickém podniku Sázavan. Od jeho zrušení pracuje sólo ve vlastní dílně. Vyrábí pohodlné kožené boty s korkovou cz-stélkou dle vlastního návrhu. Umí od pantoflí až po obutí atypických nohou. Spolupracuje s dalšími českými výrobci pro dětskou a zdravotní obuv. Svým botám říká láskyplně sešívánky. Jejich poctivé zpracování i paleta barevných odstínů dostane i vás.

 

Paní Světlana je akademická malířka. Obrazy maluje na papír i plátno. Věnuje se portrétům, které umí podle živé osoby i fotografie. Do její tvorby patří i ručně malované hedvábí. Můžete využít jako módní doplněk, nebo nechat zarámovat. Pokud Vás láká vytvořit si vlastní hedvábný obraz, můžete sobě nebo nebo jako dárek věnovat jednodenní kurz výtvarných technik (více na tomto webu příští týden).

 

 

 

 Paní Iva vidí ve všech věcech kolem nás duši. Její obrazy dovolí také ostatním poznat neviděné. Maluje nejen na papír a hedvábí, ale dává tvář také kamenům. 

 

 ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Podívejte se jaké další šikovné české mámy přijedou na Jarmark do Olešnice: Jarmark výrobků - seznam vystavovatelů.

Podrobné informace Jarmark výrobků a burza.

Příští týden bude na stránkách www.mamavize.cz zveřejněn seznam dárkových poukázek

Zatím prozradím, že už teď můžete psát Ježíškovi o: 

* Kosmetické ošetření pleti luxusním šampaňským,

* medovou detoxikační masáž,

* Japonskou relaxační masáž,

* 1 denní seminář dle vlastního výběru ve Škole komunikace v LB,

* kurz výroby polymerového šperku,

* kurz malování na hedvábí,

* sebezkušenostní semináře a Reiki

... a mnohé další. Sledujte tyto stránky.

 

Líbí se vám naše akce? Chtěli byste ji doporučit? Sdílejte náš obsah na Facebooku a stáhněte si pozvánku. 

 

 

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.