pro spokojený život

Zkušenosti české aupair - 11. díl

14. 08. 08
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 1781

S pomocí zprostředkovací agentury a spolužáků ze školy jsem si našla nové zaměstnání. Přes kamarádku Slovenku jsem získala podnájem u starších manželů. O tom, jak zhaslo krátké světlo mojí kariéry aupair, si můžete přečíst v dnešním díle.

 Hořká čokoláda

Dosavadní zaměstnavatelku moje rozhodnutí odejít hodně rozčílilo. Okamžitě telefonovala manželovi a všem známým a stěžovala si. Možná jsem nebyla ta nejlepší aupair pod sluncem, ale ona se taky moc nevyznamenala. Následujících 14 dní mě přestala oslovovat jménem a (po ránu) zdravit. Když se mnou mluvila, nedívala se na mě. Neříkala nic mimo toho, co se má udělat. Chápu, že její situace, nebyla jednoduchá. Ale moje byla mnohem těžší!

Lesk jako blesk

Následující dva týdny jsem se nezastavila. Obden se pralo a žehlilo, denně luxovalo, dostala jsem za úkol přerovnat skříně, omýt okna i podlahy, vycídit lednici, vše totálně vygruntovat. Jakoby šlo udělat  úklid do „zásoby“. Dům svítil čistotou a já bláhově čekala aspoň trochu slušné rozloučení a taky – moje poslední kapesné.

Samozřejmě mi nic nezaplatila. 


Klíče dej za vrata, čeká tě lopata

Místo dvoutýdenní gáže jsem dostala zvýšeným hlasem proslov o nevděčnosti a drzosti. Tehdy se ve mně něco vzbouřilo. Řekla jsem jí, že jestli mi těch 14 dní nezaplatí, tak jí nevrátím klíče od baráku …  
Bylo to dost laciné, protože bych si žádné klíče nenechala, ale zapůsobilo to. Má dosavadní zaměstnavatelka se šíleně rozčílila a pravila, že na mě zavolá policii. Na to jsem jí zcela klidně odvětila, že ne ona, ale JÁ zavolám strážníka. Taky jsem jí řekla, že mu nahlásím veškeré diskriminační chování z její strany.

Skutečně jsem pak i vzala telefon a volala. Ovšem pouze taxi, což ona nevěděla. Čisté svědomí ale neměla, protože na chvíli zavládlo ticho a zmizela v hloubi domu.
Myslím, že tato scéna měla velmi daleko k asertivní komunikaci a do ukázkového zvládnutí konfliktní situace...

Moje kariéra aupair skončila gestem hozených klíčů a rádoby „vítězným“ odchodem z onoho domu. 

Waterloo

Aupair jsem byla něco přes půl roku. Zpětně si říkám, jak jsem to vůbec mohla tak dlouho vydržet. Jenže po bitvě je každý generál.  

Zpočátku jsem si žádná negativa nepřipouštěla. Navíc jsem byla nové rodině vděčná, že mě „zachránila“ od předčasného odjezdu domů. Ten mi velmi reálně hrozil, když mě první rodina ze dne na den vystěhovala. Ve skutečnosti jsem vytrhla pověstný trn z paty spíš já mojí zaměstnavatelce. Její „pomocnice v domácnosti“ odešla a ona potřebovala rychle náhradu.


Dnešní kapitola byla poněkud více emočně zabarvená. Příště nás čeká pracovní linka jedné továrny. Směle do toho! Zkušenosti české aupair - 12. díl

Předchozí kapitola Zkušenosti české aupair - 10. díl

Petra Egertová
Author: Petra EgertováWebsite: http://www.mamavize.cz
Zakladatelka webu pro skvělé ženy www.mamavize.cz. Vystudovala Fakultu životního prostředí. Ráda hledá nové podměty do života i ke sebevzdělávání. Zajímá se o českou historii, celostní medicínu, zdravý životní styl i různé alternativní směry. Nadšeně fotografuje a vytváří foto-grafiku. Maminka dvou dětí. Žije v Českém ráji.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.