pro spokojený život

Líbání pod deštníkem zakázáno

16. 04. 01
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 2178

Dnes zamilované oči, zítra nůž v zádech?  Kdo ví, jestli vášeň vydrží i za 10 let, až ona připálí oběd a on už po sté zahodí špinavé ponožky pod stůl? Kam necháme odejít lásku?

Zaskočeni deštěm na pláži

Dešťové mraky začaly téměř bez varování chrlit své dodávky. Každý překotně sbíral, co kde měl, a prchal se schovat. Proudy vody zahnaly chodce pod střechy.

Na pláži mnoho přístřešků proti dešti nebylo. Nálada osazenstva kolísá podle stupně promočení a délky deště.

Nadávání na počasí je mezinárodní folklór

Tlustý pán lamentuje, jeho široká paní se mračí, opálený mladík vedle nich se pobaveně usmívá. Čtyřčlenná rodina, která seděla pod slunečníkem ještě před deštěm, pokračuje ve stolování. Mladá dívka má vodou obtáhlou siluetu a její partner ji hladově sleduje. Za chvíli se již navzájem ochutnávají, takže to vypadá, že se samou láskou snědí.

Líbání pod deštníkem zakázáno

Pobaví, jak to tlustého pána pobuřuje. Obtloustlá dáma vypadá jako mravokárce sám. Táta dětí upíjí, naoko bez zájmu, svoje pivo. Jeho manželka kouká trochu posmutněle, asi vzpomíná na minulost ne tak vzdálenou. Také mladý muž v jejich sousedství se přestal uculovat a v jeho pohledu je teď trochu závisti. Ostatní lidé, natlačení deštěm pod střechy slunečníků, dělají, že dvojici nevidí a neslyší.

Zůstane ta láska i za 10 let, až ona připálí oběd a on už po sté hodí špinavé ponožky pod stůl? Možná, že budou stát ne pod slunečníkem, ale u rozvodového právníka. 

Amorovy šípy

Zamilovanost je druh oční nemoci spojené s poruchou vnímání. Postižení jsou na čas mimo šedou realitu ostatních smrtelníků. Mají v hlavě jen jeden druhého a nic jiného se jim tam už nevejde. Do běžného života jsou nepoužitelní.

Střízlivému rodiči pubertálního dítětě nezbývá než doufat, že si potomek nevybere nějakého psychopata.

Zamilovaní by měli být hájení

Přes růžové brýle nemůže být svět jiný než růžový. V tomto povznášejícím stavu záměrně přehlížíme věci, které nás při dlouhodobém soužití později – vytáčí k nepříčetnosti.

Holky mají tendence přehlížet (snižovat) některé negativní partnerovy vlastnosti jako je hrubost, arogance nebo manipulace druhými. 

Kluci berou celý život jako závody. Pořád musí dokazovat, že jsou rychlejší, lepší a výkonnější než konkurent. Týká se to i volby partnerky. Honza v pohádce si také nejdříve vybral princeznu (tu nejhezčí!), pak teprve zkoumal její charakter. Kdo si hledá životního druha jen podle délky nohou, může být později docela překvapen.

Nejdříve prince, pak pitomce?

Případů, kdy láska "vyhořela" a zbyl jen popel - je mnoho. Příkladem budiž manžel, který před společnými dětmi a dalšími "svědky" na ulici, vynadal partnerce, že je "úplně blbá kráva". (Protože špatně zavřela dveře auta).

Možná, že oba před lety taky stáli promoklí pod deštníkem a cvrlikali si do ucha? 

Byli jste někdy zamilovaní? Jak vidíte svůj vztah po letech soužití?

 

Přečtěte si také 

Mamut na cyklostezce

Sebeobrana Krav Maga pro ženy: Lepší paranoidní než mrtvá!

Přírodní barvy na vlasy: na co si dát pozor

Výroba domácího mýdla 4× recept

Menstruační kalíšek - tajemství odhaleno

Domácí tablety do myčky - recept

Jak na to: skvrny na prádle

 

 

 

Petra Egertová
Author: Petra EgertováWebsite: http://www.mamavize.cz
Zakladatelka webu pro skvělé ženy www.mamavize.cz. Vystudovala Fakultu životního prostředí. Ráda hledá nové podměty do života i ke sebevzdělávání. Zajímá se o českou historii, celostní medicínu, zdravý životní styl i různé alternativní směry. Nadšeně fotografuje a vytváří foto-grafiku. Maminka dvou dětí. Žije v Českém ráji.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.