pro spokojený život

Tipy na knižní dárky pro šikovné děti

15. 12. 08
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 1639

Hledáte tipy na knihy, která by mohly malého čtenáře vtáhnout do děje nebo vysvětlit kousek z našeho světa? Nabídněte dětem dobrodružné pátrání v hrobce faraona Tutanchamona, seznamte je s Měsíční princeznou. Vemte je s sebou do kuchyně a společně připravte dobrá jídla podle veselého komiksu. Pak si přečtěte Indigové pohádky a zjistěte jak byli naši dědové šikovní a co všechno uměli vyrobit. 

 

Malý bílý koníček

Kniha, za kterou její autorka získala mnohá ocenění a dokonce byl na její motiv natočen film.

Možná máte i vy doma šikovnou slečnu, která je ve skutečnosti Měsíční princeznou?

Tahle se jmenuje Maruška a musí s pomocí jednorožce a  lva zachránit Měsíční dolinu a všechny její obyvatele. 

 

 

Poklad boha Thovta

Kniha českého autora o dobrodružném pátrání v Egyptě. S manžely Howardovými navštíví malý cestovatel hrobku faraona Tutanchamona, Velkou pyramidu, Sfingu i posvátné chrámy v Abú-Simbel a Ešmůnenu. V publikaci najdete záhadný svitek s úkoly.

 

 

 

 Ztracená Řemesla

Příběh sleduje dva kamarády, vandrující tovaryše, kteří se nechávají najmout k jednotlivým mistrům výroby. Projdou výrobu potravin, zpracování dřeva, kůže, textilu i kovu. Věděli byste, kdo to byl caletník nebo jirchář, a jaký byl rozdíl mezi bečvářem a bednářem? Poučné i pro rodiče smile.

 

 

 

Kuchařka pro děti + komiks z výrobny šmakulád

Dětská kuchařka bez nebezpečných éček a chemie: Víš, co jíš? Knihou provází jednotlivé orgány (pan Žaludek, pánové Ledvinovi, …), kteří jsou díky špatné stravě v dost žalostném stavu. Nemocné vyléčí MUDr. Míša Nebolítová, která poradí zdravou variantu nevhodného jídla.

Věděli jste, že v rybích prstech je hrách a co "skrývá" hamburger? Kniha obsahuje originální zdravé recepty, které zvládnou i děti.

 

 

 

Moderní motivující a pozitivní: Indigové pohádky

Protože pozitivní motivace není nikdy dost. "Je jedno, jestli někdo běhá rychle, nebo pomalu. Každý je jiný a hodí se k něčemu jinému".

Příběhy oslavují lidskou kreativitu, svobodu a individualitu, ale i víru v celek. Obsahují dnes tolik opomíjené přesvědčení, že vesmír je dobrý.

"Tvé skutky jsou měřítkem tvé velikosti".  

 

Podporujme dětskou fantazii a čteme dětem příběhy. Jaká je vaše oblíbená kniha z dětství?

 

 

Další Tipy na dárky pro děti i dospělé: loutkové divadlo

Mohlo by vás zajímat Vánoční dárky pro kluky a holky

Advent v Míšni: cibulákový porcelán i zámek pro Popelku

Recept na domácí prací prášek

Bez televize: Dá se přežít?

  

Petra Egertová
Author: Petra EgertováWebsite: http://www.mamavize.cz
Zakladatelka webu pro skvělé ženy www.mamavize.cz. Vystudovala Fakultu životního prostředí. Ráda hledá nové podměty do života i ke sebevzdělávání. Zajímá se o českou historii, celostní medicínu, zdravý životní styl i různé alternativní směry. Nadšeně fotografuje a vytváří foto-grafiku. Maminka dvou dětí. Žije v Českém ráji.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.