pro spokojený život

Nebaví vás práce? Rozjeďte vlastní podnikání!

15. 05. 12
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 3026

Petru zajímala praktická komunikace. Protože nenašla instituci, kde by vyučovali podle jejich představ, založila vlastní. Její Škola komunikace funguje už od roku 2010, kdy si pronajala první prostory v Liberci. Začínala sama. Dnes zaměstnává 5 lektorů.  Nově nabízí 12 praktických seminářů a rozjela druhou pobočku v Praze. Do budoucna hodlá ještě posílit účinnost jednotlivých kurzů a nabízet je v ucelených studijních semestrech.

Petra Lachnittová, liberecká podnikatelka a čerstvě také maminka. Její příběh by se dal shrnout slovy: hledala, nenašla, vytvořila. Z chybějící nabídky na trhu vytěžila svoji podnikatelskou výhodu. Na rozdíl od většiny lidí svoji vizi realizovala. Založila vzdělávací centrum, které pomáhá lidem zlepšovat komunikační dovednosti a pracovat na svém osobnostním rozvoji. 

 

1. Jaká je Tvoje původní profese ?


Původně jsem ekonom, vzdělání v oblasti, kde pracuji nyní jsem si doplnila až později. Vyzkoušela jsem si různé profese a jsem zato moc ráda, člověka to obohatí. Pro moji současnou práci jsem se nejvíce inspirovala jako lektorka jazyků, zážitkové pedagogiky a také, když jsem pracovala v jedné vzdělávací organizaci, kde jsem měla na starosti vzdělávání lektorů.

 

2. Jak jsi se dostala k oblasti komunikace?


Úplně jednoduše. Prostě jsem se s určitými lidmi dostávala do situací, na které jsem neuměla dobře reagovat. Tak jsem se začala zajímat o literaturu, která se zabývá komunikací. To, co jsem se dozvěděla, jsem hned zkoušela v praxi a ono to fungovalo. Tak jsem se zajímala víc a víc…

 

3. Kdy a proč jsi se rozhodla podnikat?


Před nějakou dobou jsem hledala vzdělávací centrum, kde bych mohla uceleným způsobem studovat komunikaci, ale bohužel jsem nic takového nenašla. Později jsem odešla z práce a hledala jsem uplatnění v oblasti vzdělávání. Bohužel (vlastně bohudík :) jsem nic uspokojivého nenašla, tak jsem se nakonec rozhodla, že si založím své vlastní vzdělávací centrum, o kterém jsem už nějakou dobu přemýšlela. Taky jsem vždycky byla velký kritik učitelů na všech institucích, na kterých jsem se vyskytla, tak jsem si řekla, že asi nastal ten správný čas, abych přestala kritizovat a ukázala, že jde učit i jinak, než jsme u nás zvyklí. Tedy zábavně a efektivně.

 

4. S čím umíš lidem pomoci?


Aktuálně nabízíme 12 kurzů zaměřených na komunikační dovednosti a osobnostní rozvoj. Jsou to například kurzy Efektivní komunikace, Komunikace v partnerství, Manipulace a jak se jí bránit, Asertivita, Řešení konfliktů, Efektivní zpětná vazba a další. Vyučujeme v jednodenních blocích. Děláme také kurzy na míru a individuální konzultace.

 

5. Jaká je Tvoje podnikatelská filosofie a výhoda na trhu?


Zaměřujeme se na efektivitu vyučování tj. aby si lidé z kurzu odnesli co nejvíce. To zajišťujeme interaktivitou, praktickými příklady a tréninkem/nácvikem situací. Vyučujeme v malých skupinách ideálně do 10, maximálně do 15 lidí. Pokud by se kurz náhodou nelíbil, garantujeme vrácení peněz. Samozřejmostí je u nás občerstvení pro studenty.

 

6. Jaký největší zádrhel jsi musela na začátku řešit?


Asi jak dát o svých kurzech vědět, jak přesvědčit lidi, aby na kurz přišli. Není to úplně jednoduché, když je člověk neznámý a nový na trhu a nemá žádné reference. A pak finance, člověk musí samozřejmě na začátku podnikání něco investovat, a když těch financí není moc, tak to většinou nějakou dobu trvá, než se investice vrátí a začne chodit výplata…

 

7. Co Ti na začátku nejvíce pomohlo? Kam se obracíš o radu dnes? Podporuje Tě partner v podnikání?


Řekla bych, že hodně pomůže nadšení pro věc, odhodlání a podpora okolí. Kam se obracím pro radu? No většinou na internet :) Taky si doplňuji vzdělání na nejrůznějších kurzech…Samozřejmě, bez podpory partnera bych podnikat asi nemohla. Také s ním některé (hlavně ty obchodní) věci konzultuji. A taky s ním sdílím svoje radosti a strasti, které podnikání přináší :)

 

8. Narodila se Ti dcera. Jak zvládáš skloubit podnikání s péčí o miminko? Využíváš v praxi Osobní Time management? :-)


Zatím se to daří dobře, ale je to hlavně díky podpoře partnera, jak jsem už říkala. S péčí o dceru se se mnou částečně dělí, takže to jde. Time management samozřejmě využívám, jinak bych ho nemohla školit! S narozením Terezky mi času podstatně ubylo, takže se tato dovednost hodí o to víc.

 

9. Jakou máš představu o budoucnosti Školy komunikace?


Mám nějakou vizi, jak by měly vypadat prostory, kde se kurzy konají. To teď ještě nemůžu realizovat, jelikož to bude vyžadovat větší investici. Ráda bych taky kurzy nabízela jako ucelené studium ve studijních semestrech, bude to pak mít mnohem větší efektivitu. Momentálně jsou sice kurzy koncipovány tak, že se navzájem skvěle doplňují, ale nabízíme je jednotlivě.

 

Děkuji za rozhovor.


Kdo je Mgr. Ing. Petra Lachnitová

Vystudovala Ekonomiku řízení podniku na VUT v Brně a také Andragogiku (vzdělávání dospělých). Absolvovala International School of Management ve francouzském Lyonu. Po studiu cestovala (Indie, Nepál, Kambodža, Vietnam). Později pracovala v několika firmách jako instruktorka, metodička, lektorka a trenérka lektorů. Již několik let se věnuje osobnostnímu rozvoji se zaměřením na komunikaci. Je přesvědčená, že u (nesprávné) komunikace většina problémů začíná i končí. Ve své Škole komunikace, kterou založila v roce 2010, pomáhá lidem zlepšovat komunikační dovednosti a pracovat na svém osobnostním rozvoji. Tedy jednat asertivně, řešit konflikty bez emocí nebo lépe organizovat volný čas. Sama ráda odpočívá s dobrou knihou u dobré kávy, zajímá se o interiérový design nebo ji potkáte cvičit powerjógu.


 

 

Kontakty

Volte moudře svoje slova. Škola komunikace

Nabídka kurzů Asertivita, Efektivní komunikace, Efektivní řešení konfliktů,  Komunikace v partnerství, Jak najít práci a další.

 

 

Petra Egertová
Author: Petra EgertováWebsite: http://www.mamavize.cz
Zakladatelka webu pro skvělé ženy www.mamavize.cz. Vystudovala Fakultu životního prostředí. Ráda hledá nové podměty do života i ke sebevzdělávání. Zajímá se o českou historii, celostní medicínu, zdravý životní styl i různé alternativní směry. Nadšeně fotografuje a vytváří foto-grafiku. Maminka dvou dětí. Žije v Českém ráji.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.