pro spokojený život

Nad Tatrou se blýská aneb dovolená na Slovensku (s dětmi)

15. 07. 02
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 1793

dovolená na Slovensku

Hledáte osobní zkušenost s termály na Slovensku? Potřebujete zabavit hyperaktivní děti a zároveň zaujmout dospělou část rodiny? Mamavize nabízí tip na rodinnou dovolenou v AquaCity Poprad ve Vysokých Tatrách.

 

Termály na Slovensku
Aquapark a hotelový komplex AquaCity Poprad leží na severovýchodě Slovenska, v podhůří Vysokých a Belianských Tater. Srdce areálu (geotermální pramen) tepe 1,5 km pod zemí. Voda má 50 stupňů Celsia, takže se musí chladit na příjemných 30 – 34º C. Takto vzniklým „odpadním“ teplem se vytápí celý hotel. Což je tak ekologické, že s tím dvakrát vyhráli mezinárodní soutěž o Nejekologičtější středisko na světe.

 

Místo chloru UV

Běžného návštěvníka asi více zajímá, že tady čistí vodu bez chemie. Používají zde filtrační systémy na bázi UV záření, podobně jako při úpravě pitné vody. Takto upravená H2O je o dost šetrnější k pokožce i očím, než ta chlorovaná.

 

Z postele hup do bazénu

Hoteloví hosté mají volné vstupy do celého aquaparku. Do všech venkovních i vnitřních bazénů (dětský se slanou vodou, termální, 50 m plavecký, relaxační,..), do parní sauny, na fitnes a spinning. Což je docela výhodné, protože jinak stojí celodenní vstupné 22 € za 1 dospělou osobu.

 

Děda Mráz

Za 10 € můžete zjistit, jak se cítí nanuky v mrazáku. Jmenuje se to kryoterapie nebo-li léčba chladem. V kraťasech a krátkém triku vlezete do komory mající  – 120º C. Obsluha na vás kouká zaskleným oknem a mikrofonem vás nutí 3 minuty pochovat dokolečka jako myš v běhacím kolečku. Nejedná se jen o originální chlazení do letních veder. Extrémní zima startuje detox organizmu a má pozitivní vliv na klouby, kůži i menopauzu, revma, celulitidu, ekzémy, lupenku, …

Jeden účastník si ji pochvaloval jako vynikající metodu při alergii na trávu a pyl u 10-letého syna (nic jiného prý nezabralo).

 

Skalnaté pleso


Pokud vás macerování v bazénech už nebaví, vyzkoušejte výlety do okolí. Třeba Skalnaté pleso (1751 m n. m.). Nahoru vás vyvezou dvě lanovky (původní 4-místná a moderní 15 místná). Start je v Tatranské Lomnici (850 m n. m.). Zpáteční lístek vyjde na 18 EUR za osobu, děti do 12 let neplatí.
Nahoře mají eko-park s průlezkami a sochami. Novinkou roku 2015 je krytá hala Kamzíkovo s dvou–patrovým bludištěm (80 m2), vycpaným kamzíkem a velko-formátovými fotografiemi zvířat.

 

Kde se (taky) točil Anděl na horách: Lomnický štít

Ze Skalnatého plesa můžete pokračovat visutou lanovkou až na Lomnický štít (2 634 m n. m.). Musíte mít ovšem přízeň boha počasí, jinak uvidíte jen mlhavá údolí a v horším případě lanovka ani nepojede.

 

Teta Běta a kmotra liška


Další vyhlášený výlet je na Hrebienok (1263 m n.m.), kam vás doveze pozemní lanovka („vlak“) ze Starého Smokovce (1010 m n.m.). Cestu si vyzkoušela i britská královna Alžběta II. při své návštěvě Popradu v roce 2008. Hrebienok je dobrým výchozím místem pro další tůry v Tatrách. I s dětmi se odtud dostanete k nedalekým vodopádům Studeného potoka. Nebo k Reinerově útulně, kde mají podezřele přítulnou lišku, která doslova žere návštěvníkům z ruky (hlavně smažené řízky).

 

Plesáme na plese

Štrbské pleso je ledovcové jezero s výměrou 20 ha (2. největší na Slovensku). Silnice vede až k jeho břehu a přechází ve štěrkovou cestu po jeho obvodu (2,2 km). Výhledem jsou tu spíše panorama hotelů než hor. Dále můžete pokračovat lanovkou na Predné Solisko (1840 m n.m.). Potomky zabaví v sousedním areálu pod skokanskými můstky s trampolínami, mini–autíčky a loďkami.

 

Aquacity Poprad je moderní komerční ráj, který je masivně doporučován v internetových vyhledávačích. V areálu i jeho okolí (cca 40 km) najdete zábavu i pro malé nožičky, které mnoho vysokohorských kilometrů ještě neujdou. Pro rodiny s dětmi ideální volba. Pro skutečné cestovatele a návštěvníky hor se asi najde vhodnější a bližší vstupní brána do Tater.

 

Máte rádi Slovensko? Vyzkoušeli jste Slovenské termály? Podělte s ostatními o vaše zkušenosti.

Další tipy na dovolenou nebo výlety:

Chorvatská rapsodie

Nepál - na střeše světa

Kočárkotrasa: vojenský prostor Ralsko - inline bruslení v přírodní rezervaci

Kočárkotrasa: Dolánky u Turnova – Zrcadlová koza

 

.............


Další informace a odkazy k článku - pro ty co ještě chtějí číst.

Doprava (a doleva)
Z Turnova na Poprad to trvá zhruba 7 hodin. Můžete zvolit tři různé směry: 1. přes D1 na Brno, 2. po silnicích R35 a E442 na Olomouc nebo 3. přes Polsko. Ačkoliv na kilometry se jednotlivé výběry liší, doba strávená cestou je skoro stejná. Více záleží na aktuální dopravní situaci, než na zvolené trase.

Dálniční známka Slovensko
Dálniční známka pro osobní auto stojí 10 € na 10 dní. Dá se koupit za Koruny i za českými hranicemi. Nicméně při cestě na Poprad ji nezbytně nepotřebujete. Dálnice je teprve ve výstavbě a zpoplatněným úsekům se dá vyhnout.

Ubytování
Hotelový komplex nabízí dva typy ubytování v kategorii 3 a 4 hvězdiček. Dražší varianta nabízí vlastní balkon s výhledem na panorama hor. V ceně obou pobytů je polopenze formou švédských stolů, hlídané parkoviště, kabelové připojení na net, rychlovarná konvice, fén a TV. Jako bonus dostanete hotelové župany, ovšem v jednotné velikosti XL.

Město Poprad
Žije zde 50 tisíc obyvatel a je to 10-tá největší obec Slovenska. Nejlépe si ho prohlédnete z okna výletního vláčku (cena 1€ za osobu).

Slevy na lanovky a další informace najdete zde a tady. Vysoké Tatry: hory zážitků slibují tady.

Ještě pěkná propagační videa Aquacity resort nebo rodinná dovolená v Tatrách

Petra Egertová
Author: Petra EgertováWebsite: http://www.mamavize.cz
Zakladatelka webu pro skvělé ženy www.mamavize.cz. Vystudovala Fakultu životního prostředí. Ráda hledá nové podměty do života i ke sebevzdělávání. Zajímá se o českou historii, celostní medicínu, zdravý životní styl i různé alternativní směry. Nadšeně fotografuje a vytváří foto-grafiku. Maminka dvou dětí. Žije v Českém ráji.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.