pro spokojený život

18. 02. 26
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 41630

Staňte se chemikem amatérem a  ohromte známé svým přehledem o složení kosmetiky. Vytiskněte si tahák do kapsy, se kterým se mezi regály obchodů už neztratíte. Poznejte své nepřátele: čtyřicet nejvíce nebezpečných přísad v kosmetice. 

Číst dál: Tahák do kapsy-čemu se vyhnout v kosmetice
18. 02. 23
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 6015

 

Víte jaké tuky použít pro zdravené vaření? Dejte vale oleji přezdívanému "levný zabiják" a objevte ztracený poklad českých domácností. Rodinné stříbro našich prababiček. Zapomenutou formu másla, která má skvělou chuť i složení, a dříve ji znaly všechny české hospodyně. Zjistěte, co je přepuštěné máslo (ghí) a recept, jak na něj.

Číst dál: Zázrak jménem přepuštěné máslo
18. 02. 06
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 88673

 

Už jste si namíchali vlastní prášek na praní? Nebo raději namíchnete sousedku? I to se vám povede, až přijedete v novém autě (koupeném z peněz ušetřených za praní). Pak si možná i stará Blažková přestane klepat na čelo. A tajně půjde koupit prací sodu a mýdlo s jelenem.

Číst dál: Recept na domácí prací prášek
18. 02. 05
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 9330

 

Víte, kdo skutečně rozhoduje jaké a jak vysoké dávky chemikálií najdete ve výrobcích běžné spotřeby? Mají výrobci a úředníci vůli a znalosti používat jen skutečně nezbytné chemické přísady? Komu z nich svěříte své zdraví? Seznam věcí, kterým se máte raději vyhnout, obsahuje 13 položek. Víte, které to jsou?

Číst dál: Je váš šampon jedovatý?
18. 01. 26
posted by: Petra Egertová
Zobrazeno: 4911

Ve slabé chvilce jsem koupila v supermarketu pultové párky. Vybrala jsem ty, které na pohled vypadaly pěkně. Javořické. Po zabalení mě na etiketě překvapilo jejich složení. Obsahují pouze kuřecí separát (= jen odpadní bílkoviny, žádné skutečné maso), dále mouku (!) a navíc prales „éček“. Některé z těchto přídatných látek se opakují ve většině masných polotovarů. Není tedy od věci rozebrat ty nejčastější aditiva.

Číst dál: Víte, na která éčka si dávat pozor v uzeninách?

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.