Kontakty

Mamavize_jak_mě_vidí_děti
Obrázek pro maminku

Kdo jsem?

Web Mamavize jsem založila v roce 2014. Od té doby mě pračka života dvakrát přemlela tam i zpátky a nakonec odstředivka vyplivla zase na začátek. Ostré hrany mého raného mládí se tím poněkud ohladily a materiál o něco opotřeboval.
Ne, nemám přesný plán. Všechny, které jsem kdy měla, se rozmočily a zmizely v odpadu. Asi moje největší zjištění je: nechat věci plynout. Náhody neexistují. Proud života nás ve správnou chvíli přinese přesně tam, kde máme být. Když se jedny dveře s prásknutím zabouchnou, otevřou se jinde jiné. Teprve se to učím přijímat. Ale už vím, že je nutné mít záměr, svoji vizi.

moje V IZE

Vztahy – Integrace – Zdraví – Ekologie

Vztahy

Ať chceme nebo ne, to, jaké máme vztahy, rozhoduje o našem životě. Nejdůležitější je vztah, který jsme uzavřeli sami se sebou. Člověk, který se nemá rád, nemůže fungovat kladně na své spolubli-žní. Lidé, kteří jsou v pohodě, nepotřebují druhým ubližovat a to ani sami sobě. Když žijeme v nefunkčních vztazích, dusíme v sobě radost ze života a předáváme dětem negativní vzorce chování. Nakonec z toho můžeme i onemocnět. Často neumíme ve vztazích jasně komu-nikovat, vyjadřovat své pocity nebo sdělit, co ne-chceme a co se nám ne-líbí. Vláčíme s sebou plnou krosnou strachů a křivd z dětství, které si nedokážeme odpustit a občas z nich odsypeme hořký čaj dětem.

Integrace

Všichni jsme součástí celku. Jen na nás je, jak se do něho (ne)zapojíme. Vzniká zajímavý paradox, jak se v našem globálně pro-pojeném světě stírá soukromá identita a integrita jedince. Stáváme se svými rodnými čísly. Jsme jako marionety v rukách nadnárodních společností, které tahají za šňůrky našich životů a určují, co máme jíst, jak se oblékat a na co se máme dívat. Zkusme integrovat do našeho vnímání světa nové podněty a názory.

Zdraví

Není jeden osamocený pojem, ale komplexní přístup k tělesné schránce, kterou jsme při narození obdrželi. Pánbůh nám nadělil krásný a čistý obal. To, že mu ho za několik (desítek) let vrátíme úplně vydřený, není jeho vina. Zdraví si ovlivňujeme sami svým každodenním chováním a návyky. Jedna návštěva posilovny nás zdravější neudělá, zvlášť jestli k tomu jíme toxické jídlo a denně se hádáme s partnerem. Zdraví je životní směr, filozofie duše, naše vnitřní nastavení. Pramení v naší niterní spokojenosti, tryská ze vztahů, které žijeme a z integrace, jak to všechno v sobě spojíme a využijeme. Kromě tohoto psychosomatického rozměru je zdraví postaveno také na měřitelných veličinách: kvalita a množství přijímané potravy, čistota prostředí, ve kterém žijeme, čas, který věnujeme smysluplnému pohybu. A ještě bych zmínila smích. Protože smích osvobozuje a léčí. Takže kdyby nic, tak se tomu všemu tady můžete vysmát a bude to také úplně v pořádku.

Ekologie

Fotbal a ekologie jsou obory, kterým každý rozumí a všichni do nich mluví. Minimálně v Čechách. Studovala jsem životní prostředí devět let (na střední i na vysoké škole) a přesto pokorně přijímám Sokratovo: Vím, že nic nevím. Slovo ekologie pochází z řeckého výrazu oikos logos, tedy dům vědy. Je skutečně takovou zastřešující nadstavbou, protože zkoumá nejen jednotlivé osamocené jevy, ale jejich souvislosti. Jak jedna věc ovlivní druhou, co se stane, když … jestli vás zajímá, co dalšího, opět cynicky vtipného, jsem k tomuto svému oblíbenému tématu napsala, pokračujte zde.

V opačném případě najdete pod článkem konkrétní přehled prakticky využitelných článků, které se vám můžou hodit.

Oslovují vás uvedená témata? Máte k nim co říci? Ozvěte se mi.

VIZE tohoto webu je o sdružování podobně zaměřených lidí, kterým není lhostejné, jak a v čem žijeme a co předáme našim dětem.

  • Vytvořme společně komunitu fajn lidí, která se umí vzájemně obohatit a když na to přijde, tak si i pomoci.
  • Sdílejme své zkušenosti – a chcete-li, přidejte se.
  • Jestli pořádáte nějakou smysluplnou akci, ráda jí zde zveřejním.
  • Pokud máte nějaký zajímavý text / článek na související téma, můžu ho publikovat.
  • Nebráním se ani dalším možnostem spolupráce.
  • Spojení najdete v kontaktech.

Úplným závěrem

Prapraděd František si sotva uměl představit, že jednou budeme ohřívat oběd mikrovlnami, sledovat televizní vysílání nebo pořádat soukromé lety na orbitu … to všechno dnes máme a můžeme. Ale přes všechen náš technologický pokrok, stále neumíme syntetizovat ani jednu jedinou funkční buňku, natož celý zelený list. Ve své pýše zapomínáme, že jsme součástí super-organizmu Země. Naše moudrá matka Gaia, za nás, za své zlobivé děti, opakovaně nastoluje homeo-stázi, někdy i proti naší vůli.
Jenže možná, že už jí teď vážně dochází dech.


Howgh.
Vaše Mamavize